Menu

دانشکده علوم پزشکی بهبهان

 تیم مفدا بهبهان برای توضیح فعالیت ها، رسالت مفدا و همچنین دعوت به همکاری از دان...

گزارش ثبت نام دانشجویان جدید الورود در دانشکده علوم پزشکی بهبهان

تیم مفدا بهبهان برای توضیح فعالیت ها، رسالت مفدا و همچنین دعوت به همکاری از دانشجویان پذیرفته شده در محل ثبت نام حضور داشتند صحبت آنها...
1398/07/01 | خ سالاری | گزارش ثبت نام دانشجویان جدید الورود در دانشکده علوم پزشکی بهبهان | عمومی،اخبار ویژه،خبر اسلایدر،اطلاعیه ها | 261 | 0 نظر | print | |

تیم مفدا بهبهان برای توضیح فعالیت ها، رسالت مفدا و همچنین دعوت به همکاری از دانشجویان پذیرفته شده در محل ثبت نام حضور داشتند

صحبت آنها بیشتر درباره گرفتن خوابگاه، ژتون غذا و ... بود. واژه‌هایی که برای بعضی از آنها غریب بود ،  شنیدن این صحبت‌ها چقدر به آنها احساس بزرگ شدن می‌داد. با خود فکر می‌کردند وقتی به خانه برگردند چقدر برای خانواده تعریف دارند ! باید به آنها بگویند که همکلاسی‌ هایی از کرمانشاه ، لرستان و کردستان و ... دارند . روز اول بود و  هیچ جا را بلد نبودند. مات و سرگردان در  دانشکده می‌چرخیدند. انگار همه  مثل هم بودند ، حسابی سرگردان شده بودند. با خود می‌گفتند: انگار مدرسه خیلی بهتر و منظم‌تر بود! آنجا حداقل یک مدیری، ناظمی چیزی بود که از او چیزی بپرسند ! می گفتند کاش اینجا هم مثل مدرسه صف می‌بستیم و به سر کلاس می‌رفتیم .. همه اولین روزی  که به دانشگاه می روند را به خاطر دارند . یک دانشجوی ورودی صفر کیلومتر که با کلی هیجان و اشتیاق آماده می شود ، بهترین لباس‌هایش را می پوشد تا در زندگی یک قدم به جلو بردارد . اینها تمام چیز هایی بود که امروز در ستاد ثبت نام دانشکده علوم پزشکی بهبهان مستقر در دانشکده پیراپزشکی به چشم دیده شد .

شنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۸ صبح دانشکده پیراپزشکی میزبان دانشجویان جدیدالورود  پذیرفته شده از طریق کنکور سراسری و خانواده های محترمشان جهت تکمیل روند ثبت نام در دانشگاه بود . شور بود و هیجان ، همهمه بود و شلوغی . اما بسیار بسیار لذت بخش که تا ابد در خاطره خواهد ماند . دانشجویان پذیرفته شده در رشته های مختلف جهت سهولت در روند ثبت نام به  روز های مختلف تقسیم بندی شدند که امروز نوبت به گروه تکنولوژی پرتو شناسی رسیده بود . در بدو ورود ، دانشجویان پذیرفته شده با ایستگاه خوش آمد گویی که توسط دانشجویان دانشکده علوم پزشکی و به همت مدیریت فرهنگی دانشجویی دانشکده بر پا شده بود مواجهه شدند که دانشجویان با گل و کارت پستال به استقبال آنها رفتند . همچنین در این ایستگاه خلاصه ای از رشته رادیولوژی ، بازار کار ، محل کار ، طول دوره تحصیل و ... برای دانشجویان محترم و خانواده آن ها شرح داده شد ، سپس دانشجویان و خانواده آنها به ستاد ثبت نام واقع در آمفی تئاتر دانشکده پیراپزشکی راهنمایی شدند . 

در آمفی تئاتر  دانشکده واحد های مختلفی حضور داشتند تا کار ثبت نام دانشجویان را تکمیل کنند ، واحد هایی نظیر ، امور رفاهی برای دانشجویان متقاضی خوابگاه ، واحد امور فرهنگی برای معرفی فعالیت های فوق برنامه در دانشگاه که برای دانشجویان محصل علوم پزشکی با حجم عظیمی از دروس سنگین و واحد های علمی در بیمارستان بسیار لازم است و تیم مفدا بهبهان برای توضیح فعالیت ها رسالت مفدا و همچنین دعوت به همکاری از دانشجویان پذیرفته شده .

از دیگر برنامه های مدیریت فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی بهبهان برگزاری کارگاه توجیهی ویژه والدین دانشجویان بود که این کارگاه در دانشکده توسط کبری کوچکی مسئول امور دانشجویی دانشکده و زینب رجب زاده مسئول اداره مشاوره دانشکده برای شرکت کنندگان در کارگاه تدریس شد . از نکات قابل توجه در روند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود همکاری تمام و کمال تعدادی از دانشجویان دانشکده بود که در واحدهای مختلفی چون ، نظام وظیفه ، تکمیل ثبت نام ، رفاهی ، فرهنگی و ... حضور داشتند . 

تیم مفدا علوم پزشکی بهبهان هم که  برای پوشش اخبار ثبت نام دانشجویان به ستاد ثبت نام رفته بود ، با استقبال خوبی از سوی دانشجویان جدیدالورود و خانواده هایشان رو به رو شد . در این فرصت اعضا حاضر فعالیت های سال قبل مفدا بهبهان ، رسالت کاری خبرگزاری مفدا ، نحوه عضویت در مفدا ، اعتبار کارت خبرنگاری آن و ... را برای دانشجویان تشریح نمودند که تعداد زیادی از دانشجویان ابراز علاقه مندی خود را در مورد پیوستن به خانواده مفدا اعلام کردند ، که نحوه ورود و استفاده از سایت مفدا و همچنین پر کردن فرم ثبت نام و همکاری با مفدا به آن ها نشان داده شد .  

از نکات قابل توجه دیگر در اولین روز ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشکده علوم پزشکی بهبهان بازدید دکتر علی ویسی معاونت آموزش ، تحقیقات و فرهنگی دانشجویی و دکتر محمد صباغان مدیریت آموزش و تحقیقات و همچنین حمیده فقهی و سیده سحر حسینی اعضا هیئت علمی دانشکده از روند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود بود .

در پایان با آرزوی سلامتی و موفقیت برای دانشجویان عزیز پذیرفته شده امیدواریم دوره تحصیلی پیشرو را درخشان و توام با موفقیت آغاز و تا پایان به همین ترتیب ادامه دهند  و امیدواریم در این مدت بتوانیم در کنار هم خاطرات قشنگی را رقم بزنیم  .  

چو ازین کویر ِ وحشت به سلامتی گذشتی،
به شکوفه ها، به باران ،
برسان سلام ِ ما را .

 

نویسنده
خ سالاری

b.bagdeli@yahoo.com
*******

خ سالاری

  نظرات

نظری وجود ندارد.

جستجوی خبر

تصاویر بهبهان

شهرستان بهبهان
اطلاعات کلی
کشور ایران
استان خوزستان
مرکز بهبهان
سال شهرستان شدن 1316
مردم
جمعیت 180000نفر
مذهب شیعه
داده های دیگر
پیش شماره تلفنی 061
شهرها
بهبهان،سردشت(زیدون)،تشان ،منصوریه
تعداد بخش ها
مرکزی زیدون تشان