دانشکده علوم پزشکی بهبهان

 تیم مفدا بهبهان برای توضیح فعالیت ها، رسالت مفدا و همچنین دعوت به همکاری از دان...

گزارش ثبت نام دانشجویان جدید الورود در دانشکده علوم پزشکی بهبهان

تیم مفدا بهبهان برای توضیح فعالیت ها، رسالت مفدا و همچنین دعوت به همکاری از دانشجویان پذیرفته شده در محل ثبت نام حضور داشتند صحبت آنها...
1398/07/01 | خ سالاری | گزارش ثبت نام دانشجویان جدید الورود در دانشکده علوم پزشکی بهبهان | عمومی،اخبار ویژه،خبر اسلایدر،اطلاعیه ها | 117 | 0 نظر | print | |

تیم مفدا بهبهان برای توضیح فعالیت ها، رسالت مفدا و همچنین دعوت به همکاری از دانشجویان پذیرفته شده در محل ثبت نام حضور داشتند

صحبت آنها بیشتر درباره گرفتن خوابگاه، ژتون غذا و ... بود. واژه‌هایی که برای بعضی از آنها غریب بود ،  شنیدن این صحبت‌ها چقدر به آنها احساس بزرگ شدن می‌داد. با خود فکر می‌کردند وقتی به خانه برگردند چقدر برای خانواده تعریف دارند ! باید به آنها بگویند که همکلاسی‌ هایی از کرمانشاه ، لرستان و کردستان و ... دارند . روز اول بود و  هیچ جا را بلد نبودند. مات و سرگردان در  دانشکده می‌چرخیدند. انگار همه  مثل هم بودند ، حسابی سرگردان شده بودند. با خود می‌گفتند: انگار مدرسه خیلی بهتر و منظم‌تر بود! آنجا حداقل یک مدیری، ناظمی چیزی بود که از او چیزی بپرسند ! می گفتند کاش اینجا هم مثل مدرسه صف می‌بستیم و به سر کلاس می‌رفتیم .. همه اولین روزی  که به دانشگاه می روند را به خاطر دارند . یک دانشجوی ورودی صفر کیلومتر که با کلی هیجان و اشتیاق آماده می شود ، بهترین لباس‌هایش را می پوشد تا در زندگی یک قدم به جلو بردارد . اینها تمام چیز هایی بود که امروز در ستاد ثبت نام دانشکده علوم پزشکی بهبهان مستقر در دانشکده پیراپزشکی به چشم دیده شد .

شنبه ۳۰ شهریور ماه ۱۳۹۸ از ساعت ۸ صبح دانشکده پیراپزشکی میزبان دانشجویان جدیدالورود  پذیرفته شده از طریق کنکور سراسری و خانواده های محترمشان جهت تکمیل روند ثبت نام در دانشگاه بود . شور بود و هیجان ، همهمه بود و شلوغی . اما بسیار بسیار لذت بخش که تا ابد در خاطره خواهد ماند . دانشجویان پذیرفته شده در رشته های مختلف جهت سهولت در روند ثبت نام به  روز های مختلف تقسیم بندی شدند که امروز نوبت به گروه تکنولوژی پرتو شناسی رسیده بود . در بدو ورود ، دانشجویان پذیرفته شده با ایستگاه خوش آمد گویی که توسط دانشجویان دانشکده علوم پزشکی و به همت مدیریت فرهنگی دانشجویی دانشکده بر پا شده بود مواجهه شدند که دانشجویان با گل و کارت پستال به استقبال آنها رفتند . همچنین در این ایستگاه خلاصه ای از رشته رادیولوژی ، بازار کار ، محل کار ، طول دوره تحصیل و ... برای دانشجویان محترم و خانواده آن ها شرح داده شد ، سپس دانشجویان و خانواده آنها به ستاد ثبت نام واقع در آمفی تئاتر دانشکده پیراپزشکی راهنمایی شدند . 

در آمفی تئاتر  دانشکده واحد های مختلفی حضور داشتند تا کار ثبت نام دانشجویان را تکمیل کنند ، واحد هایی نظیر ، امور رفاهی برای دانشجویان متقاضی خوابگاه ، واحد امور فرهنگی برای معرفی فعالیت های فوق برنامه در دانشگاه که برای دانشجویان محصل علوم پزشکی با حجم عظیمی از دروس سنگین و واحد های علمی در بیمارستان بسیار لازم است و تیم مفدا بهبهان برای توضیح فعالیت ها رسالت مفدا و همچنین دعوت به همکاری از دانشجویان پذیرفته شده .

از دیگر برنامه های مدیریت فرهنگی دانشجویی دانشکده علوم پزشکی بهبهان برگزاری کارگاه توجیهی ویژه والدین دانشجویان بود که این کارگاه در دانشکده توسط کبری کوچکی مسئول امور دانشجویی دانشکده و زینب رجب زاده مسئول اداره مشاوره دانشکده برای شرکت کنندگان در کارگاه تدریس شد . از نکات قابل توجه در روند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود همکاری تمام و کمال تعدادی از دانشجویان دانشکده بود که در واحدهای مختلفی چون ، نظام وظیفه ، تکمیل ثبت نام ، رفاهی ، فرهنگی و ... حضور داشتند . 

تیم مفدا علوم پزشکی بهبهان هم که  برای پوشش اخبار ثبت نام دانشجویان به ستاد ثبت نام رفته بود ، با استقبال خوبی از سوی دانشجویان جدیدالورود و خانواده هایشان رو به رو شد . در این فرصت اعضا حاضر فعالیت های سال قبل مفدا بهبهان ، رسالت کاری خبرگزاری مفدا ، نحوه عضویت در مفدا ، اعتبار کارت خبرنگاری آن و ... را برای دانشجویان تشریح نمودند که تعداد زیادی از دانشجویان ابراز علاقه مندی خود را در مورد پیوستن به خانواده مفدا اعلام کردند ، که نحوه ورود و استفاده از سایت مفدا و همچنین پر کردن فرم ثبت نام و همکاری با مفدا به آن ها نشان داده شد .  

از نکات قابل توجه دیگر در اولین روز ثبت نام دانشجویان جدیدالورود دانشکده علوم پزشکی بهبهان بازدید دکتر علی ویسی معاونت آموزش ، تحقیقات و فرهنگی دانشجویی و دکتر محمد صباغان مدیریت آموزش و تحقیقات و همچنین حمیده فقهی و سیده سحر حسینی اعضا هیئت علمی دانشکده از روند ثبت نام دانشجویان جدیدالورود بود .

در پایان با آرزوی سلامتی و موفقیت برای دانشجویان عزیز پذیرفته شده امیدواریم دوره تحصیلی پیشرو را درخشان و توام با موفقیت آغاز و تا پایان به همین ترتیب ادامه دهند  و امیدواریم در این مدت بتوانیم در کنار هم خاطرات قشنگی را رقم بزنیم  .  

چو ازین کویر ِ وحشت به سلامتی گذشتی،
به شکوفه ها، به باران ،
برسان سلام ِ ما را .

 

نویسنده
خ سالاری

b.bagdeli@yahoo.com
*******

خ سالاری

  نظرات

نظری وجود ندارد.

جستجوی خبر