Menu

دانشکده علوم پزشکی بهبهان

 به گزارش مفدا بهبهان،به پاس تقدیر از مقام والای دانشجو و پاس داشت شکوه و سربلند...

برگزاری جشن گرامیداشت روز دانشجو

به گزارش مفدا بهبهان،به پاس تقدیر از مقام والای دانشجو و پاس داشت شکوه و سربلندی جوانان آینده ساز کشور، یک شنبه شب مراسم تکریم روز دانشجو د...
1398/09/19 | خ سالاری | برگزاری جشن گرامیداشت روز دانشجو | عمومی،اخبار ویژه،خبر اسلایدر،اطلاعیه ها | 371 | 0 نظر | print | |

به گزارش مفدا بهبهان،به پاس تقدیر از مقام والای دانشجو و پاس داشت شکوه و سربلندی جوانان آینده ساز کشور، یک شنبه شب مراسم تکریم روز دانشجو در دانشکده علوم پزشکی بهبهان برگزار شد. این مراسم با حضور پرشور دانشجویان رشته های مختلف دانشکده همراه بود و دانشجویان ساعتی شاد را در کنار هم سپری کردند ، تا جشن بگیرند روز خود را ، روزی که منتسب به اسم کسانی که قرار است در آینده ای نه چندان دور آینده ساز کشور خود باشند . جشن بزرگداشت روز دانشجو با قرائت کلام الله مجید آغاز شد ، سپس حاضرین به احترام سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و اهتزاز پرچم مقدس کشور قیام کردند.

پس از پایان سرود ملی ، کلیپی از صحبت های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در روز دانشجو با دانشجویانی که برای دیدار با ایشان به بیت رهبری رفته بودند پخش شد رهبر معظم انقلاب فرمود : فرزندان من بنده دلم می‌خواهم این جوانان ما شما دانشجویان؛ چه دختر، چه پسر و حتّی دانش‌آموزان مدارس، روی  ریزترین پدیده‌های سیاسی دنیا فکر کنید و تحلیل بدهید.  برداشت و توقّع بنده و نظام اسلامی از جماعت دانشجو این است که فکر می‌کنیم دانشجو یک روشنفکر تمام عیارِ مسلمان است؛ متدیّن است.من می‌خواهم غالب یا بیش از غالب بدنه دانشجویی کشور، مجموعه‌ای متعهّد و دارای احساس مسئولیت نسبت به آرمانهای دانشجویی باشند. یکی از این آرمانها مسئله علم است؛ دوم عدالتخواهی است و آرمان سوم، آزاداندیشی و آزادی خواهی است.دانشگاه باید بتواند یک جنبش نرم‌افزاری همه‌جانبه و عمیق در اختیار این کشور و این ملت بگذارد تا کسانی که اهل کار و تلاش هستند، با پیشنهادها و با قالبها و نوآوریهای علمی خودی بتوانند بنای حقیقی یک جامعه آباد و عادلانه مبتنی بر تفکّرات و ارزشهای اسلامی را بالا ببرند. فرق شمای جوان و دانشجو و صادق و پاکیزه‌دل، با یک آدم سیاسی‌کار باید در همین باشد؛ حرفتان را صریح بزنید؛ آنچه را که میزنید، از دل بزنید؛ و اگر چنانچه معلوم شد که اشتباه است، سریع پس بگیرید؛ راحت. این، به نظر من یکی از بهترین شاخصه‌های دانشجوئی است. انتظار من از شما جوانها و اساتید این است. تولید علم کنید. به سراغ مرزهای دانش بروید. فکر کنید. کار کنید. با کار و تلاش می‌شود از مرزهایی که امروز دانش دارد، عبور کرد.

پس از پایان صحبت های رهبر معظم ، اشکان لدنی مجری برنامه ، برای اجرای جشن بزرگداشت روز دانشجو دانشکده علوم پزشکی بهبهان ، روی سن آمفی تئاتر دانشکده پیراپزشکی حاضر شد و صحبت های خود را با دکلمه ای زیبا شروع کرد و سپس به حاضرین در سالن و همین طور مسئولین محترم حاضر در سالن چون دکتر غلامرضا بادفر ریاست دانشکده علوم پزشکی بهبهان ، دکتر علی ویسی معاونت آموزش ، تحقیقات ، دانشجویی فرهنگی ، مهندس غلامرضا شهبازی مقدم مدیریت فرهنگی دانشجویی دانشکده ، اساتید و اعضا هیئت علمی و ... خیر مقدم گفت و از دکتر علی ویسی برای ایراد سخنرانی دعوت کرد تا به جایگاه تشریف بیاورد ، دکتر ویسی علاوه بر اینکه دارای جایگاه معاونت معاونت آموزش ، تحقیقات ، دانشجویی فرهنگی دانشکده علوم پزشکی بهبهان است ، یکی از اساتید دلسوز دانشکده نیز هست لذا در میان تشویق های بی امان دانشجویانش وارد جایگاه شد تا صحبت های خود را آغاز کند . دکتر ویسی ضمن خیر مقدم به همه ی دانشجویان ، مسئولین و اساتید و تبریک روز دانشجو گفت : ۱۶ آذر روز ماندگار تاریخ است که با شهادت دانشجویان و برنتافتن حقارت و ظلم آغاز شد و هم اکنون نیز موجب آگاهی نسل های بعد تا سالیان سال شده است. او با مخاطب قرار دادن دانشجویان گفت: در زمان دانشجویی شما هم  فتنه ها همچنان ادامه دارد و دشمنان به گونه دیگری شیوه دخالت و دشمنی را پیش گرفته اند. وظیفه شما دانشجویان آگاهی است. بدانید که این بصیرت شماست که باعث می شود  خدعه هایشان خنثی گردد. ویسی اظهار کرد: انتقاد سازنده شما دانشجویان باعث آگاهی مسئولین می شود همان طور که شهید بهشتی می گوید: دانشجو موذن  جامعه است که اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود. ویسی در ادامه گفت : وظیفه شما علم اندوزی است تا بتوانید آینده سازان این مرز و بوم باشید ، اما آیا همه شما می توانید آینده سازی کنید ؟ از بین شماها تنها کسانی می توانند آینده ساز و جامعه ساز ایران اسلامی باشند ، که هدفی داشته باشد و تمام فکر و ذکرش را معطوف دست یابی به آن کند ، سستی نورزد ، تنبلی را کنار بگذارد و به عرصه تلاش داخل شود ، این تلاش نه تنها در بعد علمی بلکه در تمامی ابعاد فرهنگی و سیاسی نیز باید باشد ، آن زمان است که با قطع به یقین می توان چنین دانشجویی را آینده ساز ایران دانست و به پرورش چنین استعدادی افتخار نمود .

پس از پایان صحبت های دکتر ویسی معاونت معاونت آموزش ، تحقیقات ، دانشجویی فرهنگی دانشکده علوم پزشکی بهبهان نوبت به پخش کلیپی از تصاویر و لحظات خاطره انگیز دانشجویان رسید ، این کلیپ که به مدت چهار دقیقه پخش شد ، فضای شادی را در میان حاضرین در سالن ایجاد کرد و هر دانشجو با دیدن عکس خود بسیار ذوق زده و خوشحال می شد . پس از پایان پخش کلیپ نوبت به شعر خوانی علی عبدالمالکی دانشجوی ترم اولی دانشکده رسید ، که با خواندن شعری طنز در مورد روزگار دانشجویی لبخند را به لبان حضار هدیه کند . پس از پایان شعر خوانی لدنی بار دیگر به روی صحنه آمد و پس از خواندن دکلمه ای ، از دانشجوی رادیولوژی دانشکده امیر محمد هدایتی برای اجرای خوانندگی پاپ دعوت کرد و هدایتی نیز با حضور روی سن به اجرای ۳ ترک موسیقی خوانندگان کشور پرداخت و سپس نوبت به اولین بخش از تقدیر دانشجویی رسید . این بخش مربوط به اداره مشاوره سلامت و روان دانشکده بود و در این بخش لوح و هدایایی به رسم یادبود ، به همتیاران اداره مشاوره اهدا شد ، همچنین در این بخش از برندگان مسابقه آشپزی و جملک مثبت هم تقدیر شد و پایان بخش این قسمت از تقدیر ها ، تقدیر از زینب رجب زاده مسئول اداره مشاوره بود .

پس از این قسمت کلیپ مصاحبه طنز با اساتید دانشکده که توسط روابط عمومی مفدا بهبهان با تصویر برداری و تدوین حسین محسنی  ساخته شده بود ، برای حاضرین در سالن پخش شد که با استقبال خوب حضار همراه شد و شادی و خنده ی اساتید و مسئولین و دانشجویان را برانگیخت . بعد از این کلیپ نوبت به اجرای تئاتر تهیه شده توسط کانون تئاتر دانشکده به کارگردانی شقایق شاهرخی فر بود ، تئاتری طنز مربوط به حضور یک بیمار قلبی در اتاق عمل و اتفاقاتی که پس از آن برایش می افتد ، که اجرای خوب اعضا کانون تئاتر باعث شد فضایی شاد و مفرح در سالن آمفی تئاتر دانشکده پیراپزشکی حاکم شود . پس از اجرای تئاتر نوبت به شعر خوانی امیرحسین خدابخشی دانشجوی اتاق عمل دانشکده رسید ، که شعری را مضمون طنز سیاسی برای حاضرین خواند و سپس پیام شیاری از خوانندگان پاپ شهرستان برای اجرای موسیقی به روی صحنه آمد و دو تا از ساخته های خود را برای حاضرین در سالن اجرا کرد . آخرین کلیپ جشن ، کلیپ مرتبط با حضور دانشجویان دانشکده در دهمین جشنواره بین المللی سیمرغ ، اکران فیلم کوتاه متاستاز ، حضور تیم مشاعره و ... بود که بعد از پخش این کلیپ لدنی مجری سالن از مسئولین محترم به جهت تقدیر از اعضا سازنده فیلم تحسین شده متاستاز به نویسندگی و کارگردانی حسین محسنی به عنوان فیلم برگزیده جشنواره دهم دعوت کرد و دانشجویان دست اندکار در میان تشویق حضار برای دریافت لوح تقدیر و هدیه به روی سن آمدند ، پس از تقدیر از برگزیدگان سیمرغ ، نوبت به تقدیر از خبرنگاران فعال مفدا رسید . پایان بخش مراسم تقدیر از نفرات اول تا سوم ورودی های سال ۹۵ تا ۹۷ رشته های مختلف ، تقدیر از برگزیدگان مسابقات ورزشی دانشکده و ... رسید . طی یک اتفاق خوب اعضا شورای صنفی دانشکده از ریاست دانشکده دکتر غلامرضا بادفر ، معاونت آموزش تحقیقات ، دانشجویی فرهنگی دکتر علی ویسی ، مدیریت فرهنگی دانشجویی مهندس غلامرضا شهبازی ، مسئول امور دانشجویی کبری کوچکی و همچنین تعدادی از اساتید و اعضا هیئت علمی دانشکده تقدیر و تشکر کردند . 

 

  

 

     

 

نویسنده
خ سالاری

b.bagdeli@yahoo.com
*******

خ سالاری

  نظرات

نظری وجود ندارد.

جستجوی خبر